אודות

שופרות ירושלים
מעצמת שופרות עולמית
לרכישה
עבודת יד

דורות של יצירת אומנות

שקופית קודמת
שקופית הבאה
לוגו

"והיה ביום ההוא יתקע בשופר גדול...
והשתחוו לה' בהר הקודש, בירושלים"

(ישעיהו כ"ז י"ג)

כולנו נושאים עיניים, בעיצומו של יום ראש השנה, אל הרגע הזה, שבו בעל התוקע מוציא בחרדת קודש את השופר מנרתיקו. הרגע המנצח הזה, שבו תפילותינו והמיטב שברחשי לבנו עולים אל על עם קול השופר. אבל רק מעטים בתוכנו יודעים מהו בעצם הכלי הזה, מהו התהליך המופלא והמורכב שמאחריו. מה הופך שופר לכלי בעל קול רם וצלול, מהודר ומושלם.

המציאות בה אנו חיים, שבה תיעוש כבד ותרבות ייצור 'אינסטנט' נותנים את הטון, דוחקת לאחור מורשת מסורתית מופלאה בת אלפי שנים של ייצור ובניית שופרות. כך, תוך ירידה תלולה בסטנדרט המוצר, מציפים את השוק אינסוף שופרות, דומים להפליא. חלקם הנכבד מיוצר – בסין… מביני העניין, בעלי התקיעה הוותיקים ובעלי מסורת בניית השופרות – רואים ובוכים. הם מבינים היטב כי איבוד המסורת הכול כך מופלאה של ליטוש ובנייה, זו שנתנה לדורות של שופרות חותם מהדהד וצלול של איכות – היא סכנה, טעות קשה והרסנית. אין תחליף לאומן מיומן היושב בסדנא מקצועית, מלטש ומדייק ועמל על כל פרט ופרט. בונה כל שופר ושופר מחוץ לשיקולים של פסי ייצור רועשים.

'שופרות ירושלים' עושה את כל ההבדל. זה מתחיל בערבות הפראיות של אפריקה, שם אנשי מקצוע מיוחדים מטעמינו ממיינים בסבלנות אין קץ את המובחרים מבין מיליוני קרניים. רק קרן גולמית, ללא סדקים או חורים, בעלת מבנה מושלם, עושה את דרכה איתם לירושלים. שם, תחת ידיהם המיומנות והמקצועיות של הצוות שלנו, הן עוברות תהליך ארוך ומדוקדק שבסופו מתקבלים שופרות יפיפיים, בעלי צליל רם, נקי וצלול, טבועים בחותמת האיכות של 'שופרות ירושלים'. כאן מתחילה מלאכת מחשבת של אמנות יהודית במיטבה: אין סוף של דגמים ועיצובים, קישוטי מצווה ודרגות ליטוש וברק, כדי להבטיח שכל אחד, אם הוא בעל תוקע בבית כנסת או אדם פרטי, וגם אספנים וחובבי יודאיקה, ימצאו בשופרות שלנו את האחד שהוא שלהם, השופר שילווה אותם מעתה לאורך ימים.

 

אנחנו גאים מאוד במגוון העצום של לקוחותינו: קהל המהדרין במצוות מוצא שופרות ללא רבב, שחותמות הכשרות המהודרות ביותר מתנוססות עליהם בגאון. סיטונאים, סוכנים וחנויות יודעים כי שקט תעשייתי ומכירות מוצלחות מובטחות עם המוצרים שלנו. תוכלו למצוא אותנו בגדולים שבאתרי האינטרנט הבינלאומיים ליודאיקה ואספנות. מאות נקודות מכירה מסביב לעולם הופכים את השופרות הטובים בעולם לזמינים עבורכם בכל נקודה שבה תהיו. מהמפעל שלנו בירושלים, המשלב מסורות ייצור עתיקות עם דייקנות מודרנית, לצד הקפדה אינסופית על כשרות ואיכות הצליל, יוצאים אליכם מדי שנה אלפים רבים של שופרות ומוצרים משלימים. אנו גאים לשרת את לקוחותינו מכל הלב ויודעים כי שביעות רצונכם היא תעודת הכבוד המרגשת ביותר שלנו.